Książka o historii dzwonnicy

“Mnóstwo przygotowań, ponad rok pracy nad książką oraz 150 przepracowanych godzin. I już po wszystkim. Spotkanie promocyjne związane z wydaniem książki pt. “Historia dzwonnicy ze Smolarni na Górnym Śląsku” (niem. “Die Geschichte des Glockenturmes von Pechhütte in Oberschlesien”) to już przeszłość.” – takimi słowami kilka miesięcy temu rozpoczął się wpis na stronie internetowej mojej rodzinnej miejscowości, który traktował o wydaniu najnowszej publikacji mojego autorstwa.

Mimo wielu przeciwności losu, po kilku miesiącach ciężkiej pracy, przeplatanej zmiennych samopoczuciem i nie najlepszym stanem zdrowia, udało się! Drugi raz w życiu udało mi się napisać książkę i ją wydać. Tym razem o historii 100-letniej dzwonnicy z miejscowości Smolarnia na Opolszczyźnie, skąd pochodzę.

Podobnie jak w 2014 r., kiedy wydałem pierwszą książkę (Smolarnia. 350 lat historii), tak i obecnie publikacja udostępniania jest w ramach zbiórki publicznej. Tym razem organizowanej przez fundację „Oddech Życia”. Koszt nabycia książki to 35,00 złotych. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktowania się ze mną!

Więcej informacji o samej publikacji i o spotkaniu można znaleźć na stronie www.smolarnia.org, a poniżej wstawiam krótką fotorelację ze spotkania promocyjnego (fot. Andrea Smolarz, Tygodnik Krapkowicki).